top of page
Szukaj

3 FILARY YOURFITREFLECTION


▫️POZNAJ 3 FILARY YOURFITREFLECTION

.

▫️W naszej pracy dążymy do tego by osoby, które do nas trafiają były w jak najbardziej możliwy sposób SPRAWNE, budując między czasie najważniejsza cechę motoryczna jaką jest SIŁA, a SYLWETKA jest efektem ubocznym tych dwóch składowych !

.

🫵🏻Sprawność - Wyróżniamy dwa rodzaje sprawności fizycznej: sprawność fizyczną funkcjonalną i specjalną sprawność sportową.

Celem podstawowej sprawności funkcjonalnej jest utrwalenie nawyku prawidłowej obsługi ciała(świadomośći) w czynnościach życia codziennego (lokomocja, wstawanie, dźwiganie itd.). Celem sprawności specjalnej jest podniesienie wyniku sportowego w odniesieniu do uprawianej dyscypliny i prewencja urazów.

.

🫵🏻Siła - Jest podstawową cechą motoryczną, najlepiej określającą poziom sprawności fizycznej.

.

🫵🏻Sylwetka - W zdobyciu wysportowanej sylwetki najważniejsze jest, aby dobrać rodzaj treningu do swoich możliwości, jak również połączyć to z prawidłowo zbilansowaną dietą. Należy zwrócić uwagę na odpowiednie rozplanowanie posiłków w ciągu dnia, aby po treningu udało się zjeść pełnowartościowy posiłek. Zapewni to nie tylko odpowiednią podaż energii dla Twoich mięśni, ale również pomoże zadbać o wzrost masy mięśniowej. Pamiętaj, że zdecydowanie łatwiej zbudujemy fit sylwetkę, jeżeli wprowadzimy duet idealny - prawidłowo zbilansowana dieta i plan treningowy.

.

.

▫️Dzień dobry w piątek !

Do zobaczenia na sali treningowej !

16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page