top of page
Szukaj

3 treningowe tipy dla mężczyzn


▫️ Trening na siłowni dla początkujących mężczyzn może być kwestią problematyczną.

🔹Zauważyłem, że osoby początkujące uczą się wykonywać ćwiczenia najczęściej od znajomych, którzy już uczęszczają na siłownię. Problem polega na tym, że większość z nich także uczyła się od kogoś takiego i niekoniecznie potrafią przekazać prawidłową technikę.

.

📢Wypracowanie wzorca ruchowego stanowi pierwszy etap rozpoczęcia przygody z siłownią. Aby być w stanie się tego nauczyć warto przynajmniej kilka razy spotkać się z trenerem, pod okiem którego będziemy wykonywać najważniejsze ćwiczenia.

.

.

Moje 3 tipy dla początkujących mężczyzn są następujące :

🔹 Ucz się powoli techniki ćwiczeń wielostawowych🫵🏻

📢 Ćwiczenia wielostawowe to takie, które wykonywane są przy pracy co najmniej dwóch stawów jednocześnie. O ile wykonywanie ich z ciężarem własnego ciała jest stosunkowo bezpieczne to z dodatkowym obciążeniem należy uważać. Skoncentruj się na nauce prawidłowych wzorców ruchowych i pamiętaj nawet po kilku godzinach pracy z trenerem wciąż nie mamy wyrobionych nawyków. Powinniśmy nad nimi pracować z minimalnym obciążeniem.

.

🔹 Pamiętaj o rozgrzewce!🫵🏻

📢 Rozgrzewka stanowi integralną część treningu. Niestety większość osób skrupulatnie ją omija. Zadaniem rozgrzewki jest przygotować ciało do treningu. Warto wykonać proste ćwiczenia mobility oraz krótki bieg na bieżni treningowej. Dzięki temu nasze mięśnie oraz ścięgna będą gotowe na obciążenie. Rozgrzewka stanowi także prewencję przed urazami. Powinna trwać około 10-15 minut.

.

🔹 Bądź regularny!🫵🏻

📢 Regularność jest najważniejszą rzeczą, która pozwoli nam osiągnąć wyznaczony cel. Nawet krótkie lecz regularne treningi wpłyną pozytywnie na nasze zdrowie oraz sylwetkę. Pamiętaj o tym, aby w trakcie tygodnia wykonać co najmniej 2 sesje treningowe.

.

.

🔹Jeśli chcesz nauczyć się podstaw treningu siłowego, nauczyć się prawidłowych wzorców ruchowych to zapraszam serdecznie do współpracy 📥.

23 wyświetlenia1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page