top of page
Szukaj

Trening Interwałowy


🔸TRENING INTERWAŁOWY - NA CZYM POLEGA ? 🤔

.

.

📢 Co to jest trening interwałowy i na czym dokładnie polega?

🔹 Jego zasada działania opiera się na zmiennej intensywności i regulowaniu tempa skutkującym szybszym spalaniem tkanki tłuszczowej.

.

🔹 Prawidłowo przeprowadzony trening interwałowy można polecić osobom chcącym zredukować wagę, a także przyspieszyć przyrost tkanki mięśniowej. Pozwala osiągnąć więcej w krótszym czasie. Niestety nie da się określić dokładnie ile kalorii spala trening interwałowy, gdyż zależy to od jego zaplanowania i indywidualnych preferencji. Szacuje się jednak, że w ciągu 30 minut może to być nawet 300-400 kcal.

.

🔹Kiedy i jak go wykonywać ?🤔

.

🔹 Wykonuj go maksymalnie 3 razy w tygodniu – zostawiając minimum 1 dzień na regenerację organizmu, w zależności od stopnia wytrenowania i indywidualnych preferencji.

🔹Zadbaj o rozgrzewkę przed treningiem i rozciąganie po nim, by zmniejszyć ryzyko kontuzji.

🔹Trening interwałowy nie powinien być łączony z innymi formami treningowymi, gdyż jest bardzo obciążający dla organizmu. Osoby bardziej zaawansowane mogą wykonywać go wraz np. z treningiem siłowym.

🔹Dostosuj dietę w zależności od pożądanych efektów i indywidualnych zaleceń żywieniowych. Nie poleca się interwałów podczas diety redukcyjnej.

🔹Długość interwałów dopasuj do własnych możliwości – zaleca się, by nie przekraczać czasu 25-30 minut. Osoby początkujące mogą zacząć nawet od 5-10 minut treningu.

.

🔸Co daje nam taka forma treningu ?🤔

.

🔸 Efektywnie redukuje tkankę tłuszczową.

🔸Przyśpiesza metabolizm.

🔸Nie wpływa negatywnie na tkankę mięśniową – przy odpowiednim doborze ćwiczeń może także zwiększać siłę, ilość tkanki mięśniowej i wytrzymałość.

🔸Poprawia wydolność tlenową organizmu.

🔸Przyczynia się do korzystnych reakcji hormonalnych.

🔸Poprawia samopoczucie.

.

22 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page